Konkurs GOOD BEER 2016

Konkurs GOOD BEER 2016 odbył się 17-18 października w Warszawie, w Hotelu Radisson Sobieski.

Prezentujemy wyniki profesjonalnego konkursu piw – GOOD BEER 2016

Kategoria jasny lager

Złoty medal dla Browaru Namysłów za Braniewo Chmielone na Zimno;

Srebrny medal dla Kompanii Piwowarskiej za Książęce Pierwsze Zbiory;

Brązowy medal dla Browarów Regionalnych Jakubiak – Browar Bojanowo za Bojan Strażackie.

Kategoria jasny mocny lager

Złoty medal dla Browaru Kormoran za Marcowe.

Kategoria ciemny lager

Złoty medal dla Browaru Kormoran za Kormoran Ciemny;

Srebrny medal dla Browaru Jedlinka za Czerwony Baron;

Brązowy medal dla Kompanii Piwowarskiej za Książęce Ciemne Łagodne.

Kategoria ciemny mocny lager

Srebrny medal dla Browaru Gloger za Hardy Drab.

Kategoria porter bałtycki

Złoty medal dla Śląskiego Browaru Rzemieślniczego Recraft za Porter Bałtycki Mentor;

Srebrny medal dla Browaru Kaszubska Korona za Porter;

Brązowy medal dla Browaru Zamkowego za Raciborski Porter.

Kategoria jasne ALE

Srebrny medal dla Browaru Bednary za Łowickie Pale Ale;

Brązowy medal dla Kompanii Piwowarskiej za Książęce Golden Ale.

Kategoria ciemne Ale

Złoty medal dla Browarów Regionalnych Jakubiak – Browar Tenczynek za Imperial Stout;

Srebrny medal dla Browaru Fortuna za Miłosław Klonowy Milk Stout;

Brązowy medal dla Browaru KingPin za Turbo Geezer.

Kategoria american Pale Ale

Srebrny medal dla Browary Regionalne Jakubiak – Browar Lwówek Śląski za Lwówek Jankes;

Brązowy medal dla Browaru Kormoran za Kłos Wielozbożowy.

Kategoria american IPA

Srebrny medal dla Browaru KingPin za Mandarin;

Brązowy medal dla Browaru Kormoran za Aipa – Podróże Kormorana.

Kategoria speciality IPA

Złoty medal dla Browaru KingPin za HeadBanger;

Srebrny medal dla Browaru Faktoria za Bass reeves;

Brązowy medal dla Browaru Faktoria za St. Arnulf.

Kategoria belgijskie i francuskie Ale

Złoty medal dla Grupy Żywiec za Żywiec saison.

Kategoria piwa pszeniczne

Złoty medal dla Browaru Kormoran za Witbier – Podróże Kormorana;

Srebrny medal dla Śląskiego Browaru Rzemieślniczego Recraft za WeizenBock;

Brązowy medal dla Carlsberg Polska za Kasztelan Niepasteryzowane Pszeniczne.

Kategoria piwa wędzone

Złoty medal dla Browaru w Grodzisku Wielkopolskim za Piwo z Grodziska;

Srebrny medal dla Browaru Kaszubska Korona za Dymione;

Brązowy medal dla Browaru Kormoran za RauchBock – Podróże Kormorana.

Kategoria piwa aromatyzowane

Złoty medal dla Browaru Kormoran za Śliwka w Piwie;

Srebrny medal dla Browaru Jabłonowo za Piwo na miodzie wielokwiatowym z Imbirem;

Brązowy medal dla Brovaria za Brovaria Dyniowe.

Jak to bywa w tego typu konkursach oceniano:

Wygląd piwa;

Smak piwa;

Aromat piwa;

Goryczkę;

Wrażenie ogólne.

W skład sędziowski wchodzili:

1. Adam Szewczyk – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
2. Czesław Dziełak – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
3. Artur Napiórkowski – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
4. Krzysztof Teliżyn – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
5. Michał Krzysztofik – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
6. Piotr Czarny – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
7. Dawid Kulbicki – Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
8. Paweł Zych – Carlsberg
9. Paweł Błażewicz – Browar Kormoran
10. Rajmund Petrzyk – Browar Zamkowy
11. Filip Mazur – Browar Stara Komenda
12. Lidia Stępień – Browar Fortuna
13. Adam Czogala – Browar Perun
14. Marcin Koziara – Browar Namysłów
15. Paweł Zarychta – Browary Regionalne Jakubiak
16. Michał Kopik – Browar Kingpin

Uwaga koneserzy piwa!

Już wkrótce zaprosimy Was na spotkanie z kilkoma z nagrodzonych piw. Ups! Przy kilku nagrodzonych piwach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *